ČASTÉ OTÁZKY/

Časté otázky

Modulové Domy MODULX s.r.o.
Centralizácia výroby domov MODULX na jedno miesto má mnoho výhod:
Stavba domu prebieha v stabilnom prostredí – dom nie je vystavený poveternostným vplyvom ako je vlhkosť, dážď a sneh. Nemôže sa stať, že do domu zatečie, alebo Vám niekto poškodí neuzavretú stavbu. Výroba všetkých stavieb prebieha vo výrobnej hale, ktorá je na stavbu domu technologicky pripravené.
Neexistujú žiadne technologické prestávky, ako napríklad vyschnutie základov, alebo venca. Celá stavba je tzv. „Suchý proces“. Nemusí sa čakať na vhodné počasie a dom možno teda zhotoviť v akomkoľvek ročnom období.
Stavby MODULX do rozlohy pôdorysu do 25m2 je nutné ohlásenie stavby. Nad 25m2 rozlohy Vám odporúčame poradiť sa na príslušnom stavebnom úrade, ktorý Vám podá presné informácie.
Po finalizácií stavby nijak. Po spojení jednotlivých častí domu je dom na nerozoznanie od klasickej murovanej stavby. Spoje domu sú konštrukčne silnejšie ako konštrukcie v iných bodoch a tak v budúcnosti nehrozí žiadna vada spôsobená prevozom domu. Konštrukcia domu je prispôsobená prevozu. Statická konštrukcia je silnejšia ako drvivá väčšina klasických drevo a kontajnerových stavieb.
Záleží od veľkosti stavby, a od potreby stavebného povolenia. Menšie stavby do 40m2 sme schopný dodať do 2mesiacov od objednania, v závislosti vyťaženosti výroby a typu modulovej stavby.
Modulové stavby MODULX sú vhodné pre celoročné bývanie, úplne rovnako ako klasické murované stavby. Energetické štítky našich domčekov sú v nízkoenergetické až pasívné.
Domy a stavby MODULX možno spojiť do rôznych variantov. Vaše bývanie tak môže postupne „rásť“ podľa Vašich potrieb. Všetky stavby navrhujeme a prispôsobujeme na mieru.
Áno, hypotekárny úver je bežným spôsobom financovania. Väčšina bánk ich financuje do 70% koncovej ceny výstavby.
Stavby MODULX sú stavané podľa veľmi prísnych statických parametrov a vplyvom počasia odolá rovnako ako ktorákoľvek murovaná stavba.
Stavba na dokončenie obsahuje kompletné obvodové steny, strechu s Fatrafolom, strop, všetky nenosné steny a priečky, elektroinštaláciu vrátane zásuviek a vypínačov, vodoinštaláciu, fasádnu omietku vrátane izolácie 10cm alebo drevený obklad, okná a dvere, okenné parapety a klampiarske práce.
Neobsahuje plávajúcu podlahu, ani dlažbu podlahy, tie končia buď OSB doskou alebo Fermacell. V interiéri obrúsený sadrokartón. V kúpeľni všetky vývody vybavené zátkami. Stavba je kompletne celá uzavretá.
V cene nie je zahrnutá doprava, základy (betónové pätky, alebo zemné skrutky) a žeriav, ktorý osadzuje modul na pozemok.

Stavba na kľúč obsahuje: obsahuje kompletné obvodové steny, strechu s Fatrafolom, strop, všetky nenosné steny a priečky, elektroinštaláciu vrátane zásuviek a vypínačov, vodoinštaláciu, fasádnu omietku vrátane izolácie 10cm alebo drevený obklad, okná a dvere, okenné parapety a klampiarske práce, podlahové vykurovanie WARMUP s termostatom, nivelačnú hmotu, Stavba na kľúč neobsahuje nábytok, kuchynskú linku, ani žiadne vybavenie izieb. Vybavená je len kúpeľňa, ktorá obsahuje sprchovací kút, záchod, elektrický rebrík, umývadlo a bojler, predpríprava na kuchynskú linku, predpríprava na myčku a sušičku
V cene nie je zahrnutá doprava, základy (betónové pätky, alebo zemné skrutky) a žeriav, ktorý osadzuje modul na pozemku.
Áno, skladá sa vždy 50% záloha pri podpise zmluvy. Zvyšná suma sa dopláca podla zmluvnej dokumentacie.
Nie, samozrejme môžete prísť aj s Vaším návrhom a môžeme sa dohodnúť na stavbe na mieru.
V základnej cene nie je zahrnutá doprava, základy, žeriav, ktorý osadzuje modul na danom pozemku. Tieto náklady sa líša u jednotlivých pozemkov, preto ich nemôžeme počítať do základnej ceny.
Veľmi často sa stretávame s klientmi, ktorí vyžadujú mať vo svojej stavbe krb. V tom prípade náš tím vytvorí predprípravu na krb, a po odovzdaní diela si krb môžete zaobstarať od špecializovaných firiem.
Do našej výroby môžete prísť kedykoľvek od pondelka do piatku, ale vždy len po telefonickom dohovore.
Áno, za pomoci našich projektantov môžeme dodať aj všetku dokumentáciu pre stavebné povolenie.
Architektúra